share on facebook

Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2018

« ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΗΜΕΝΑ... Ο ΑΜΒΡΥΣΣΕΑΣ!!! ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ »

Το πρόβλημα στις στημένες φάσεις έκανε την εμφάνιση του και στο Βελεστίνο με αποτέλεσμα να ηττηθεί η ομάδα μας με ανατροπή 2-1 απο τον ψυχωμένο Ρήγα Φεραίο που έπαιζε το τελευταίο του χαρτί για παραμονή στην κατηγορία .
- Έπειτα απο 15 αγωνιστικές ο Αμβρυσσέας κέρδισε πέναλτι και προηγήθηκε όμως στάθηκε άτυχος που δεν κράτησε ούτε 5 λεπτά το προβάδισμα .. με το αυτογκόλ του  Βλάχου στο 33΄
 - Στο δεύτερο ημίχρονο είχε την ευκαιρία σε ανεπανάληπτο τέτ α τέτ του Ντο Σάντος στο 49΄ να κάνει το 1-2 , όπως , κι αν ο διαιτητής έκανε το καθήκον του στις φάσεις του 55’
( ανατροπή Ντό Σάντος )  και του 70’ ( χέρι ) και σφύριζε κάποιο απο τα δύο πέναλτι που ήταν ολοκάθαρες παραβάσεις !

Αναλυτικά ...

Α’ Ημίχρονο

2’ Σέντρα του Τσιώλη από δεξιά, η μπάλα περνάει από όλους, ο Τσελεπής από κοντά πιάνει δυνατή κεφαλιά, εκπληκτική απόκρουση του Ντέντσεβ που πέφτει στα δεξιά του, στην επαναφορά ο παίκτης του Ρήγα θα σουτάρει με το αριστερό, η μπάλα μόλις έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι, άουτ.

5’ Ο Νασιακόπουλος βγαίνει από θέση διαγώνια αριστερά στην περιοχή, σουτάρει με το αριστερό, θα μπλοκάρει ο Ντέντσεβ.

24’ Κόρνερ του Σπαθή από δεξιά, ο Καλαγκάνης πιάνει την κεφαλιά προς την εστία του, ο Ντέντσεβ πέφτει και διώχνει εντυπωσιακά.

28’ ΓΚΟΛΛΛ. 0-1 Πέναλτι για τον Αμβρυσσέα .Ο Βαγγέλη πέρασε τον Χατζησταμάτη έξω από την περιοχή και μπήκε μέσα κάθετα, ο Σπαθής έκανε το τάκλιν και τον ανέτρεψε χωρίς να δεχθεί κίτρινη κάρτα απο τον διαιτητή.
Ο Κωστούλας ευστοχεί στο μέσο της εστίας με το αριστερό.

ΑΝΙΚΗΤΟΣ Ο ΝΤΕΝΤΣΕΒ !!!!!!!
Ως εδώ ο Petar Denchev δείχνει ανίκητος απο τους αντίπαλους παίκτες !!!!!!!!!

33’ ΓΚΟΛ.! 1-1 Ισοφάριση για τον Ρήγα με αυτογκόλ!
Ο Βλάχος είναι αυτός που με το αριστερό γόνατο ύστερα από διώξιμο με το κεφάλι του Τέλλου στο πρώτο δοκάρι, σε κόρνερ από δεξιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ντέντσεβ.

Β’ Ημίχρονο

47’ Γέμισμα στην περιοχή απομάκρυνση αρχικά από τους αμυντικούς. Ο Τσιώλης στον άξονα εκτός περιοχής πιάνει με τη μία το σουτ με το δεξί , και περνάει άουτ.

49’ Κάθετη διαγώνια μπαλιά του Χύσι από τα δεξιά, στον Ντος Σάντος που  κερδίζει  τον Γκάγκα, και βγαίνει τέτ α τέτ απέναντι από τον Παπαγιάννη, θα πλασάρει με τον γκολκίπερ του Ρήγα να σώζει την ομάδα  του απο το 1-2

55’ Πέναλτι μάρς με αποβολή του Γκάγκα (τελευταίος παίκτης ) στον  Ντος Σάντος δεν σφυρίζεται απο την στιγμή που ο παίκτης του Αμβρυσσέα πατώντας περιοχή έβαλε στην πλάτη τον αμυντικό του Ρήγα που τον ανέτρεψε με χτύπημα που ακούστηκε σε ολο το γήπεδο!!!!!!!!!!!!
 - Ο διαιτητής για να δείξει πως είχε δίκιο εβγαλε κάρτα κίτρινη στον Ντο Σαντος ( 4η δεν παίζει στο επόμενο μάτς )  για θέατρο!!!!!!
Απίστευτο !!!!!!

58’ ΓΚΟΛ 2-1 Ο Καρλιάμπας στο δεύτερο δοκάρι  χωρίς καν να πηδήξει έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στην άλλη γωνία του Ντέντσεβ και 2-1

62’ Ο Τσιώλης μόνος του από δεξιά στην περιοχή, απέναντι στον Ντέντσεβ, θα πλασάρει  με το δεξί όμως θα νικηθεί από τον τερματοφύλακα μας που ήταν σε μεγάλη μέρα .

63’ Ο Κωστούλας στην καρδιά της περιοχής, απο στρώσιμο με το στήθος του Χύσι , σουτάρει με το αριστερό, πλήθος αμυνόμενων πέφτει σωτήρια με τάκλιν και η μπάλα απομακρύνεται.

70΄ Σέντρα του Μανιδάκη απο αριστερά  , η μπάλλα περνάει μέσα απο πολλά σώματα , ο Χύσι σουτάρει αλλα η μπάλλα κοντράρει και στήν επαναφορά νέο σούτ του Κωστούλα σταματάει με χέρι ο αμυντικός του Ρήγα την μπάλα σε φάση που θύμιζε μπάσκετ.....

78' Σε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι ο Βλάχος πλασάρει στό οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο διαιτητής διακόπτει την φάση βλέποντας χέρι ....

90+2’ Κεφαλιά του Βαγγελή   η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Ρήγας Φεραίος - Αμβρυσσέας Διστόμου 2-1

ΣΚΟΡΕΡ: 33' αυτογκόλ Βλάχος, 58' Καρλιάμπας / 29' Κωστούλας πέν.

Ρήγας Φεραίος (Γιώργος Αλεξίου-Χρήστος Σπαθής): Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Καρλιάμπας, Γκάγκας, Σπαθής, Αλεξίου, Χατζησταμάτης (83′ Παπακώστας), Νασιακόπουλος (87′ Παπαγεωργίου), Τσιώλης (69′ Κυριάκος), Τσελεπής (90′ Σουγκάρης), Τζοβάρας

Αμβρυσσέας Διστόμου (Μίκι Τσίρνοβιτς): Ντέντσεφ, Μαργαρίτης (32′ Βλάχος), Καλαγκάνης, Γιαλαμίδης (65′ Μπότσης), Τέλλος, Βαγέλλη, Ντος Σάντος, Χύσι, Κωστούλας, Σούκιας (85′ Σχίζας), Μανιδάκης